Всі курці кальяну та відвідувачі кальян барів знають, що він складається з наступних елементів:

 • колби,
 • шахти,
 • порту для шланга,
 • продувочного клапана,
 • трубки з мундштуком,
 • чаші,
 • блюдця під вугілля.

Разом з тим, як зростає асортимент аксесуарів до кальяну, на ринку з’являються і досить непотрібні та неефективні речі. В лаунж барах Львову ви їх точно бачили.

Дійсно корисні та потрібні аксесуари

Kaloud — заощадить ваш час. Раніше чашу обмотували фольгою і робили в ній дірочки, все це займало чимало часу. Але з появою калауда фольгу стали використовувати рідше. Kaloud — це потрібний аксесуар та корисний винахід.

Перенесення (кадило) для вугілля – недооцінена річ при домашньому використанні кальяну, а в кальянних у Львові без неї просто не обійтися. Після розігріву вугілля, його складають у кадило і спокійно підносять їх до місця куріння кальяну. Також зручно складати туди вугілля, що прогоріло.

Дифузор — багато хто любить поєднати куріння з переглядом фільмів або душевними розмовами. Кальян без дифузора завадить вам в цьому, бо ви чутимете тільки булькання води. З дифузором шум зменшується в рази. А ще він полегшить тягу та затримає частинки тютюну.

Йоржик — необхідний аксесуар для чищення кальяну. Трубки не зручно чистити губкою, а мити його треба обов’язково після кожного використання. Радимо придбати йоржик двох розмірів: ширший для чищення колби та довгий і вузький для чищення шахти. Доглянутий кальян довго зберігатиме гарний вигляд і буде довше служити.

Металічні довгі щипці допоможуть взяти калауд або розігріте вугілля. Дрібниця, але зручно і без опіків.

Різні ущільнювачі — маленькі, але важливі елементи кальяну. Вони ущільнюють місця з’єднання всіх частин кальяну і запобігають потраплянню повітря всередину кальяну та диму назовні. Не буде проблем з тягою і герметичністю.

Пружина для шланга запобігає його перегину та подовжує його термін використання. Щоби шланг при перегинах не складався, не закривав прохід диму, не рвався. Пружина бажана для тонкостінних шлангів.

Крім мундштука, який приєднаний до шланга, добре буде мати одноразову насадку для нього або персональний мундштук. Перший варіант підійде, якщо ви плануєте насолоджуватися кальяном у компанії друзів. Тут кожен має користуватися одноразовим пластиковим мундштуком-насадкою. Якщо ви самі не хочете користуватися таким, знайдіть персональний. Персональний мундштук має стрічку, яку ви надягаєте на шию. Аксесуар завжди при вас — курити кальян можна безпечно та стильно.

Уловлювач сиропу. Сироп із чашки з тютюном не потрапить у шахту, а накопичується у кетчері. Шахта кальяну залишається набагато чистіша, і при зміні чаші нема потреби щоразу мити шахту з метою усунення сиропу та аромату від попереднього забиття.

Без чого можна обійтися при курінні кальяну

 1. Охолодні капсули для шланга. Охолоджений дим приємніший на смак. Вставляють усередину розбірного мундштука або шланга. Попередньо іх потрібно помістити в морозильну камеру на 20-30 хвилин.Металевий ковпак. Потрібний, щоб збільшити жар від вугілля. Крім того, він дозволяє убезпечити себе від випадкового падіння вугілля.

  Герметичні баночки для зберігання тютюну. Для довшого збереження аромату і симпатичного вигляду.

  Дві трубки. Якщо віддаєте перевагу компанії й не любите постійно передавати шланг, існує девайс із двома трубками. Спеціальні клапани перекривають одну з трубок, коли з іншої робиться затягування. Тому тяга не погіршується. Але з таким девайсом тютюн згорятиме швидше. Доведеться міняти чашку з тютюном.

Якщо й досі вагається з вибором аксесуарів та хочете все роздивитися, помацати, перевірити у дії, завітайте до наших кальянних Львова Chilling Центр та Chilling на Сихові або у Рівному. Пориньте у димний затишок та атмосферу з приємною музикою і смачними стравами, що сприяє розслабленню.