Кальянщик – досить нова професія для нашого суспільства. Це фахівець, який піклується про набивання, розпалювання і подачу кальяну. Часто він сприймається як бармен або офіціант, не будучи ні тим, ні іншим. Він приймає замовлення від клієнтів, виконує підготовку, перевіряє трубки і шланги, заповнює колбу. Потім забиває чашку, розпалює вугілля і робить розкурювання. А після всіх цих маніпуляцій подає його гостям і стежить за процесом куріння.

Також він може вислухати побажання клієнтів, підібрати або порадити певний сорт тютюну. Він повинен добре розбиратися в конструкції кальянів утримувати їх в чистоті і готовими до роботи.

Основні вимоги до кальянщика

Але головна вимога до хорошого майстра – не технічні знання і вміння швидко забити і розкурити кальян. Перш за все він повинен бути товариським і вміти знаходити спільну мову з різними відвідувачами. Це означає, але він повинен вміти дати пораду початківцям і витримати критику “знавців”, які, як завжди, знають усе краще всіх і зробили б значно крутіше … якби вміли.

Хороший майстер повинен:

 • знати конструкцію різноманітних кальянів і принцип їх роботи;
 • знати всі сорти сумішей і особливості тютюну, вміти підібрати те, що потрібно клієнту;
 • вміти порадити щось нове і переконати в цьому гостей;
 • правильно заповнити колбу;
 • швидко забити чашку, розпалити і розкурити;
 • знати, як домогтися густого і смачного диму від кожного сорту суміші.

А ще завжди повинен бути у відмінній формі. Адже він постійно працює з димом, а в цьому випадку зневоднення, недосипання, недоїдання або навіть депресія зможуть викликати непередбачені наслідки, аж до втрати свідомості.

Він повинен не тільки мати сильні легені, але і демонструвати чарівність і стиль, щоб не тільки допомогти клієнту отримати задоволення від трубки, а й змусити його прийти в цей заклад ще не один раз.

Як стати кальянщиком?

Хоча назва професії має на увазі чоловічий рід (і на Сході такою роботою займаються майже виключно чоловіки), в Україні вона цілком доступна і жінкам. Найголовніше – наполегливість в досягненні мети і бажання. Щоб отримати таку роботу, необхідно:

 1. Освоїти велику кількість технік і нюансів не тільки теоретично, але і на практиці. Ніяке “заочне” навчання не замінить “живої” роботи.
 2. Навчитися заправляти кальян не тільки правильно, але й швидко. Таке вміння також досягається навчанням і тренуванням.
 3. Розбиратися в заправках також потрібно вміти. Адже різні виробники використовують різні технології, що вимагає особливого підходу до кожної порції.
 4. Знати, що надає заправці смак (тип сиропу) і димність (кількість гліцерину). А також розрізняти нікотинові і безнікотинові суміші.
 5. Знати особливості кожного тютюну – є сорти жаростійкі, що вимагають більшої температури, а є м’які, здатні швидко спалахнути і дати гіркоту. І розуміти, які сорти можна змішувати в міксах, а які не варто.
 6. Слід вміти очищати кальян після кожного використання, ретельно відмиваючи чашу, використовуючи йоршики для шахти і колби, знаючи, в яких сумішах замочувати деталі, приділяючи особливу увагу трубці.

Як стати кращим

Але мало отримати роботу, потрібно намагатися стати кращим у своїй справі. Від цього залежить і задоволення, яке отримує клієнт, і дохід закладу, і кількість чайових. Але особливого секрету в цьому якраз немає: необхідно якомога більше практикуватися і критично оцінювати кожен результат. Ось що робить простого працівника майстром своєї справи.

Досвідчені майстри весь час вчаться – переглядаючи ролики, читаючи блоги (включаючи іноземні) та навіть прислухаючись до слів клієнтів.

Бажано мати кальян вдома – постійні тренування в спокійній обстановці не замінить ніщо – і тільки довівши всі дії до автоматизму, вдасться змусити працювати “чуття” або інтуїцію, що виділяє справжнього майстра з групи “професіоналів”.

Потрібно розбиратися і в матеріалах – не тільки сортах тютюну або типах заправок, але і у видах вугілля, типах фольги, матеріалі шахт або добавках води для колби. А також інших “дрібницях”, які сильно позначаються на результаті.

Досвідчені майстри люблять застосовувати особливі “фішки” – поміщають трубку перед використанням в морозилку або додають лід в колбу, варіюють кількість гліцерину в суміші, розташування фольги, кількість вугілля.

Вони також відпрацьовують свої фірмові способи креативної подачі кальянів клієнту – повірте, від настрою публіки залежить і смак, і задоволення, і розмір чайових. Важлива і швидкість виконання всіх операцій – клієнти рідко виявляють терпіння і вже через 10 хвилин починають нервувати.

Правильно підібрати, підготувати і розкурити кальян – це справжнє мистецтво, і вдосконалюватися в ньому можна все життя. В нашій мережі кальянів працюють справжні професіонали, які допоможуть Вам розібратися у всіх тонкощах Кальянокуріння.