Такі різноманітні традиції. Східна культура настільки сильно відрізняється від західної, що люди зі сходу були б шоковані, побачивши, як курять кальян львів’яни. При цьому сучасна європейська культура кальянокуріння набула стійкої форми.

Особливості кальянокуріння в Європі

До кальяну ставляться, як до розваги, проте дотримуються низки правил та традицій. Наприклад, забивати в кальян лише кальянний тютюн.

У європейських країнах заведено курити у кальян барах в компанії друзів. Це нормально — один кальян на кілька людей. Трубка передається по колу з рук до рук.

При курінні найчастіше використовуються персональні разові мундштуки, це пов’язано з гігієною та культурою куріння кальяну. Особливо якщо є жінки з помадою на губах.

У лаунж барах Львову використовують сучасні кальяни, що забезпечують густі бульби диму та відмінну тягу. Міцність диму на третьому місці. На першому — смак, на другому — димність та кількість бульб.

У колбу наливають воду й інші напої, включаючи алкогольні. Взагалі, додавати щось у колбу — вигадали в Європі.

Вважається поганим тоном курити кальян і пити алкоголь, але здебільшого ці речі сумісні. Пиво та вино, алкогольні коктейлі вважаються нормою.

Під кальян прийнято спілкуватися, грати у настільні ігри та навіть проводити ділові зустрічі. Це атрибут взаємодії людей, що показує привітність та довіру. Адже люди палять з однієї трубки.

Експерименти з тютюном — запросто, є кілька сотень видів смаків та безліч міксів.

Чоловіки та жінки курять за одним столом, разом проводять час. Кальян — це інструмент комунікації для людей.

Його часто ставлять на стіл. Це безпечніше та зручніше.

Курити кальян прийнято й удома, брати його із собою на природу, до друзів, на пляж чи пікнік.

Схід та кальяни

Тут в деяких країнах до кальяну ставляться як до значної частини культурної спадщини, а іноді навіть як до релігійного атрибуту.

В одних країнах дотримуються традицій дуже строго, в інших — лояльніше. Особливості:

  • Трубку кальяну тримають у правій руці з релігійних переконань.
  • ЇЇ не прийнято передавати з рук до рук. Кладуть на стіл, спеціальну подушку або тарілку.
  • Кальян ставлять на підлогу.
  • У більшості східних країн кальян — річ дуже інтимна. Нехтують цим правилом у родинному колі: курять кальян на сім’ю. Але у закладах подають один кальян на одну особу.
  • Забиває кальян голова будинку, старший чоловік. Жінки цього не роблять.
  • Жінки також курять кальян, але за окремим столом.
  • Кальян палять навіть діти з родичами вдома.
  • Не наливають у колбу нічого, крім води.
  • Курити кальян з алкоголем категорично не можна.
  • З напоїв перевага надається воді, чаю, каві.
  • У ході куріння кальяну слухають музичні інструменти, чоловіки грають у нарди чи інші ігри, вважається, що це час релаксу. Тож теми роботи, потреб, проблем не обговорюються.
  • Ніколи не можна напрошуватися на кальян, давати поради, першому брати трубку до рук. Це непристойна поведінка щодо господарів будинку.
  • Східний кальян важкий через дуже міцний тютюн.
  • Зазвичай смаки обмежуються кількома варіантами: м’ята, яблуко, виноград.
  • Якщо вас запросили за стіл покурити кальян і ви відмовляєтеся, господар вважає це великою образою. Тому потрібно посилатися на стан здоров’я або виявити повагу і зробити хоча б кілька тяг.

США та кальяни

Кальянні в США є не у великій кількості. Ставлення до куріння кальяну відрізняється залежно від штату чи міста. Відповідно до законодавства, куріння у закритих громадських приміщеннях тут заборонено. Але здебільшого дозволено курити кальян за дотримання умов.

Втім, у російських lounge чи club можна зустріти у Нью-Йорку заклади з кальянами.

Більшість закладів не мають професійних кальянщиків у своєму арсеналі. В основному, кальянщик ставить пристрій на стіл і йде. Подати кальян клієнту — ціле мистецтво, у США його поки що не навчилися.

Американці багато в чому повторюють культурні особливості куріння кальянів у Європі, тому вони не надто відрізняється.

Тож, традиції досить різні. Майже всі сходяться на тому, що під час куріння не вживають важкої їжі, а здебільшого фрукти чи напої. Як чудово, що зараз багато залежить від вас і ви самі можете створити свою власну культуру куріння. А якщо не знаєте, з чого почати, заходьте до мережі наших кальянних у Львові Chilling Центр та Chilling на Сихові. І ми вам в цьому допоможемо.