Щоб завжди залишатися бажаним гостем у будь-якій компанії та кальянній Львову, до вашої уваги пропонується сучасне керівництво кальянного етикету. Бажано ознайомитися перед відвідуванням лаунж барів Львову. А ще розповімо історію дев’ятнадцятого століття.

Реальна історія із давнини

Запропонувати гостю кальян є правилом хорошого тону в арабських країнах. В будинку розпалювати кальян мав право лише голова сім’ї, а у кафе чи кальян барі — сам господар закладу.

Кальян завжди вважався індивідуальним заняттям. Тобто скільки б людей не збиралося за одним столом, у кожного мав бути свій кальян. Однак, якщо забезпечити гостя окремим кальяном було неможливо, то правила гарного тону диктували зобов’язання: запропонувати гостю розділити процес куріння. Кальян також був невід’ємним атрибутом державної важливості: спільне потягування ароматного диму дипломатичними представниками двох країн означало довіру та готовність до співпраці.

Є приклад одного цікавого історичного випадку. Було це 1841 року. Посол Франції прибув до Османської імперії у справах державної ваги, проте султан не запропонував йому ні розділити свій кальян, ні організувати гостю окремий, тоді як французький посол був людиною освіченою і знав досить багато про культуру та етикет цієї країни. В результаті образився та вибухнув гучний міжнародний скандал.

Сучасний етикет куріння кальяну в Україні

 1. Якщо ви курите кальян у компанії, не затримуйте шланг довше трьох затяжок.
 2. Захопилися власним оповіданням — пропустіть затяжку і передайте мундштук по колу, щоб сусіди не чекали.
 3. Кальян куриться за годинниковою стрілкою. При цьому всі рухи мають бути спокійними та акуратними. Не забувайте, що розжарене вугілля при попаданні на відкриті ділянки тіла можуть спричинити серйозні опіки.
 4. Кальян повинен стояти на підлозі або на спеціальному низькому столику. Стійкість кальянної шахти потрібно доповнювати своєю обережністю.
 5. Не варто курити кальян у компанії, якщо ви захворіли, чи страждаєте на алергічні реакції. Навіть з окремим мундштуком або окремим шлангом, ваші мікроби можуть потрапити всередину кальяна та поширитися на ваших приятелів. Поважайте їх.
 6. Кожен учасник процесу повинен розуміти, що будь-яка поспішність чи бажання «накуритися про запас» здатне створити у сусідів по кальянному столу неприємні враження. Тому повільні вивірені рухи, тиха розмова, повага до чужої задумливості становлять основу етикету кальяну. Тим більше, що головна мета — приємний відпочинок, а не куріння. Кальян — це своєрідне доповнення.
 7. Варто ретельно мити руки перед курінням. Не потрібно брати трубку, якщо ви розлили на руки напій, брали їжу чи іншим способом залишили забруднення.
 8. Не треба пускати дим в обличчя іншої людини. По-перше, це негарно. По-друге, ви видихаєте вуглекислий газ. Дим видихайте вгору чи убік від людей.
 9. Ніколи не змушуйте когось курити кальян, якщо людина не хоче.
 10. Трубка не передається кінчиком до людини. Потрібно скласти її так, щоб в руку дати сам мундштук, спрямувавши кінець у свій бік.
 11. Курити сигарети краще в іншому місці. Ні в якому разі не прикурюйте цигарки від кальянного вугілля. Недопалки кладіть у попільничку, а не в лоток для вугілля.
 12. Якщо ви приєдналися до компанії вже в процесі, спочатку запитайте дозволу.
 13. Для дівчат: жодного блиску для губ чи помади не допускається під час куріння кальяну.
 14. Будьте обережні, коли встаєте і пересуваєтеся, не впустіть кальян.
 15. Рекомендовано пити зелений або чорний чай, безалкогольні напої. Якщо ви приходите до когось у гості, де буде кальян, подбайте про те, щоб поставити щось на стіл. Це може бути легкі закуски як фруктів, напої.

Дані рекомендації зроблять процес куріння елегантним, стильним та правильним. Всі залишаться задоволені, ви почуватиметеся комфортно. Насолоджуйтесь кальяном правильно та отримуйте задоволення від проведення вечора у колі друзів. Запрошуємо вас стати гостями наших кальянних у Львові Chilling Центр та Chilling на Сихові, де наш кальянщик приготує ароматний димний кальян, затишна атмосфера, смачні страви та коктейлі не залишать вас байдужими.