Захотілося чогось особливого, неординарного, красивого, соковитого та мега смачного? Кальян на фрукті — це те, що вам треба. Швидше за все ви бачили такі у кальянних Львову. Якщо вирішили спробувати зробити власноруч, розкажемо, які фрукти вибрати, особливості такого кальяну та послідовність дій.

Які фрукти підійдуть для кальяну

Кальян на фруктах вважається одним з найбільш ласих, ароматних і, якщо можна так сказати про дим, то соковитих, оскільки тютюн вбирає всю повноту фруктового аромату. А додавання соку фруктів у колби робить куріння ще більш приємним та незабутнім.

Фрукти, які найчастіше використовують: грейпфрут, ананас, апельсин, гранат, яблуко, диня, кавун, кокос.

А банани, ківі чи мандарини не дуже підходять для цих цілей, бо надто малого розміру. Хоч деякі кальянщики роблять кальян на банані. Ці фрукти ми радимо для фінішного декору.

Переваги та недоліки кальяну на фруктах

 • насичений природний аромат та смак, який неможливо отримати будь-яким хімічним способом (тому настільки популярні в кальянних у Львові),
 • тривале куріння через те, що сік з фрукта не дає тютюну швидко висихати,
 • можливість курити фруктовий кальян довше, бо тютюн тліє на фрукті повільно. Та ще й фруктова чаша вміщує більше тютюну, ніж класична,
 • естетична привабливість, стильні селфі разом з приятелями.

Недоліки:

 • потрібно протягом процесу куріння підтримувати високу температуру (в кальян барі за цим слідкує кальянщик);
 • приготування фруктової чаші потребує певних навичок та додаткових витрат;
 • тютюну та вугілля при використанні фруктового кальяну йде більше, ніж зазвичай;
 • чаша для кальяну з фруктів — це річ одноразова, попри її тривале приготування.

Інструкція з приготування

Кальян на фруктах вимагає невеликої вправності, але це під силу освоїти кожному. Технологія виготовлення чаші з різних фруктів однакова. Виняток становлять диня та ананас, тут більше можливостей — можна вибрати вертикальну чи горизонтальну орієнтацію такої чаші.

Покроковий алгоритм дій:

 1. Берете фрукт, відрізаєте верхівку.
 2. Далі вирізаєте частину м’якоті так, щоб утворилася порожнина під тютюн.
 3. З іншого боку фрукта вирізаєте серцевину спеціальним ножем для фруктів.
 4. Далі вам необхідно зробити спеціальну решітку за допомогою зубочисток або закрити отвір шматком металевої губки для того, щоб тютюн не провалювався в шахту.
 5. Потім можна приступати до забивання чаші, що утворилася. У цьому випадку тютюну потрібно класти більше, ніж у звичайну чашу.
 6. Ставимо на чашу калауд (або накриваємо фольгою і робимо у ній отвори за допомогою шила чи голки) з уже розігрітим вугіллям.
 7. Чекаємо 3-5 хвилин і починаємо розкурювати.

До речі, в колбу теж можна додати порізані часточки фруктів, ягід, листочків м’яти та льоду, змішати фруктовий сік та алкоголь — все, що підкаже фантазія.

Тож, красива подача, екзотика, фруктовий м’якуш віддає тютюну свій сік, роблячи дим більш насиченим та ароматним — причин популярності кальяну на фруктах немало. А якщо прочитавши алгоритм, не відчуваєте у собі сили самотужки впоратись з приготуванням, то запрошуємо вас до наших лаунж барів Львову Chilling Центр та Chilling на Сихові або у Рівному, де наш кальянщик зробить смачний та запашний кальян на вибраному вами фрукті.